Realizacja każdego projektu odbywa się indywidualnie. Wiele czynników wpływa na ostateczną cenę hali namiotowej, począwszy od rodzaju wykorzystanych materiałów, przez estetykę wykonania czy układ i skończywszy na potrzebach oraz oczekiwaniach Klienta. Kluczowy jest także zakres usług wykonywanych w ramach jednego zamówienia. Przykładowo, nasza firma oprócz tworzenia i wykonania konstrukcji oferuje także montaż. Dowiedz się więcej o cenach hal namiotowych.
Hale namiotowe – cena a projekt
Pierwszym etapem realizacji zamówienia jest wykonanie pomiarów wstępnych u Klienta. To właśnie na ich podstawie powstaje projekt, który później jest wykonywany i montowany. Ważną rolę gra tutaj Klient, a dokładniej jego potrzeby. W dużej mierze to od nich zależy np. rozmiar i kształt obiektu czy zastosowane rozwiązania technologiczne. Następnie dobierane są materiały, obliczana jest ich konieczna ilość, a także cena. Zawsze dokładamy wszelkich starań, by efekt finalny spełniał oczekiwania Klienta oraz wykonany był na możliwie najatrakcyjniejszych warunkach finansowych. Na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę? Prace dodatkowe. Obejmują one m.in. ilość i koszty materiałów wykorzystanych podczas budowy hali namiotowej czy chociażby zastosowanie obciążeń statycznych i dynamicznych.
Ile kosztuje hala namiotowa?
Pomimo bardzo kuszących cen, zawsze warto dokładnie poznać ofertę producenta i zwrócić uwagę na materiały, z których wykonana ma być konstrukcja. Już w fazie projektowej sprawdź np. zastosowane w projekcie rysunki profili aluminiowych. Niska cena może oznaczać, że obiekt wykonany jest z małej ilości profili, przez co oprócz ceny obniża się także wytrzymałość samej konstrukcji. Jest to szczególnie ważne w przypadku wytrzymałości dachu. By uniknąć rozczarowań w przyszłości, upewnij się, że ma być on wykonany z odpowiedniej liczby poprzeczek dachowych. Zwróć uwagę także na rodzaj wykorzystanych materiałów, np. czy plandeka wykorzystana do produkcji hali namiotowej posiada izolację? Z dodatkowymi kosztami wiąże się również instalacja dodatkowych elementów, np. bramy przejezdnej lub przesuwnej.